Nawigacja





















Facebook - Strona DK
Bip
RODO
Swiss Contribution
Deklaracja dost...
LGD
PIK
Sale do wynajęcia
Instytut Książki
NPRCz
Badania w DK

Jesienne cudaki

Galeria
Jesień za oknem, coraz krótsze dni, chłodne poranki oraz piękne barwy dookoła. W nawiązaniu do tej mieniącej się różnymi kolorami pory roku Filia Biblioteczna w Borii zorganizowała dwa spotkania: "Jesienne cudaki"- dla dzieci i "Jesienne inspiracje" dla dorosłych. W dniu 2.10.2015 w bibliotece spotkały się dzieci. Bibliotekarka jako "Pani Jesień" w barwnym kapeluszu, w złotej pelerynie, liściach i jarzębinie z wielkim koszem darów czytała dzieciom piękne wiersze o jesieni. Następnie opowiadała o oznakach jesieni i zadawała mnóstwo zagadek związanych tematycznie z aktualna porą roku. Prawidłowe odpowiedzi nagradzane były słodyczami. Po zabawie z "Panią Jesienią" dzieci pod czujnym okiem zaproszonej florystki tworzyły piękne jeże, cudaki z kasztanów, a także wyklejały zwinne zwierzątko-wiewiórkę. Po takiej dawce wrażeń, dzieci z jeżykami i zadowolonymi buziami udały się do domu. Spotkanie dla dorosłych odbyło się dnia 5.10.2015. Bibliotekarka czytała poezję jesienną, a florystka z przybyłymi na spotkanie paniami stworzyły piękne kompozycje jesienne. które można oglądać w bibliotece do dnia 10.10.2015. Jesienne spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
Propozycje Domu Kultury

Narodowe czytanie.

Dnia 5 września 2015 roku w całej Polsce odbyła się już 4 edycja akcji „Narodowe Czytanie”, zainicjowanej przez byłego Prezydenta Bronisława Komorowskiego i kontynuowanej przez obecnego Prezydenta Andrzeja Dudę. W tym roku czytana była powieść „Lalka” Bolesława Prusa. Do tegorocznej akcji włączyła się także biblioteka w Borii.
Spotkanie miłośników wspólnego czytania rozpoczęło się w bibliotece o godz. 18 – tej. Na wstępie Pracownik Biblioteki Pani Ewa Bednarska powitała uczestników i po krótce przedstawiła cel akcji.
Następnie w kameralnym nastroju przy kawie i ciastku miłośnicy książki rozpoczęli wspólne czytanie „Lalki”, jednego z arcydzieł Bolesława Prusa. Fragmenty powieści czytały: nauczyciel Barbara Madetko i bibliotekarz Ewa Bednarska.
Po przeczytaniu wybranych fragmentów powieści wywiązała się dyskusja na temat postaci występujących w utworze. Wokulski, Rzecki, Łęcka i Ochocki tworzą galerię niezapomnianych bohaterów, którzy mają nam coś ważnego do powiedzenia o sobie i o czasach, w których przyszło im żyć. Stwierdzeniem, że „Lalka” to doskonała powieść należąca do największych osiągnięć literatury polskiej, zakończyło się tegoroczne wspólne czytanie.

dla Oliwii
