673,446 Unikalnych wizyt
Nawigacja
Strona główna
Dyrektor
Kontakt
Akustyk
Muzyk
Plastyk
Magia Rękodzieła
Taniec
Zespoły śpiewacze
Galeria
Historia DK
Harmonogram pracy DK
Sale DK do wynajęcia
Logo DK
Szukaj
News
------------
Biblioteka
Historia Biblioteki
Bip

Swiss Contribution

GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

NASZĄ PRZYSZŁOŚCIĄ

Laboratorium Ćmielowskich

Tradycji

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

Kat4x4
Kat4x4

Dobra Rada
Dobra Rada

Solegro
Solegro

Dodaj swój wiersz

Regulamin

1. Konkurs pod tytułem ”Dodaj swój wiersz. Podziel się twórczością” trwa od 7 marca do 31 marca.

2. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie za pośrednictwem poczty (decyduje data stempla pocztowego, mailowo bądź osobiście jednego wiersza, na dowolny temat wraz z danymi autora (Imię, nazwisko, wiek, telefon).

Kategoria I (7-12  lat), Kategoria II (13-17 lat), Kategoria III (powyżej 18 lat)

3. Celem akcji jest odkrycie nowych poetów naszego regionu.

4. Wyłonienie laureatów (po 3 osoby z każdej kategorii)  i otwarcie wystawy  wszystkich wierszy w bibliotece od 7 kwietnia. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe.

5. Kontakt bezpośredni : Biblioteka Publiczna w Ćmielowie.

Mail: bibliotekadkc@op.pl
Obchody Dnia Kobiet 2018


4 marca Dom Kultury w Ćmielowie był organizatorem obchodów Dnia Kobiet. Odbywające się w sali widowiskowej uroczystości rozpoczęły życzenia dla Pań od Burmistrza Ćmielowa Jana Kuśmierza i Zastępcy Burmistrza Tadeusza Chmieleckiego. Do życzeń został dołączony kosz kwiatów. Okazjonalny koncert rozpoczął występ przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Ćmielowie. Liczna grupa ćmielowskich przedszkolaków zaprezentowała trzy układy taneczne oraz skecz. Kolejnym punktem programu był występ Chóru Środowiskowego „Jutrzenka”, działającego w Domu Kultury w Ćmielowie, w wykonaniu którego, licznie zgromadzona publiczność, usłyszała 5 piosenek, w tym piosenkę „Teraz jest wojna” z przerobionym tekstem o emeryturze i jeden z największych przebojów muzyki dico polo „Miłość w Zakopanem”. Ostatnim punktem koncertu był projekt muzyczny pt. „Nieobecni”. Trójka muzyków: Piotr Goliat, wokalista i pianista, Sebastian Ruciński – gitarzysta i Piotr Górka, kontrabasista, zaprezentowali utwory: Andrzeja Zauchy, Czesława Niemena, Bogusława Meca, Zbigniewa Wodeckiego i kompozycje Piotra Goljata do słów: Juliana Tuwima, Jonasza Kofty i Jerzego Kozarzewskiego. Nastrojowy i wzruszający występ został ciepło przyjęty przez ćmielowską publiczność. Po zakończonej uroczystości Panowie Burmistrzowie Paniom obecnym na koncercie, wręczyli kwiaty oraz czekolady. Koncert poprowadził Pan Marek Terczak.


Mały Książe 2018


Podopieczni koła teatralnego działającego w Domu Kultury w Ćmielowie, po raz kolejny udowodnili, że świetnie czują się na scenie.

W piątek 2 marca 2018 roku zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w sali widowiskowej Domu Kultury w Ćmielowie, przed dziećmi ze szkoły podstawowej i gimnazjum z Ćmielowa. Do przedstawienia „Mały Książe” Antoine de Saint-Exupery przygotowano specjalną scenografię, wspaniałe kostiumy. Odpowiednie podkłady muzyczne wprowadziły widzów w tajniki opowieści. Gra młodych aktorów wywołała zachwyt i radość, pokrzepiła serca jednocześnie ucząc ich właściwego postępowania wobec innych rówieśników i dorosłych podkreślając wartość piękna i miłości wobec Róży.

Występ bardzo podobał się publiczności, która nagrodziła wykonawców gromkimi brawami.

Po przedstawieniu dzieci zostały zaproszone na gorący poczęstunek.

Koło teatralne prowadzone przez Panie: Bożenę Rzepkę i Agnieszkę Łysoniewską we współpracy z Anną Tworzewską, Bożeną Szczygieł, Arturem Borkowskim dziękuje za przybycie, zaprasza na kolejne przedstawienia oraz zachęca do zgłaszania się nowych małych artystów.


Konkurs na Marzannę 2018
II spotkanie w Borii "Czytający rodzic"

26 lutego2018r. w Filii Miejsko-Gminnej Biblioteki w Borii odbyło się 2 Spotkanie Klubiku Czytającego Rodzica. Uczestnicy spotkania wysłuchali niecodziennej historii o tym, co działo się z dziesięcioma bałwankami z wiersza Wandy Chotomskiej, a zainspirowani śniegowymi postaciami stworzyli gazetkę"10 bałwanków w zimowym lesie". Chociaż było nas bardzo mało(chyba ze względu niskich temperatur na zewnątrz),spotkanie upłynęło w miłej i przyjemnej atmosferze.

Kolejne spotkanie Klubiku..już za miesiąc 26 marca poniedziałek godz.16.oo.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
LGD

PIK
PIK

Sale do wynajęcia
Sale do wynajęcia

Instytut Książki
Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Zakupy nowości czytelniczych w ramach dofinansowania