651,771 Unikalnych wizyt
Nawigacja
Strona główna
Dyrektor
Kontakt
Akustyk
Muzyk
Plastyk
Taniec
Zespoły śpiewacze
Galeria
Historia DK
Harmonogram pracy DK
Sale DK do wynajęcia
Logo DK
Szukaj
News
------------
Biblioteka
Historia Biblioteki
Swiss Contribution

GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

NASZĄ PRZYSZŁOŚCIĄ

Laboratorium Ćmielowskich

Tradycji

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA
OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

Kat4x4
Kat4x4

Dobra Rada
Dobra Rada

Solegro
Solegro

Książka w systemie MAK+


„Książka w systemie MAK+ ” – pod takim tytułem odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów  klasy IV c Szkoły Podstawowej im. K. Szydłowieckiego w Ćmielowie, którą zorganizowała Biblioteka Publiczna w Ćmielowie.

W dniu 7 listopada bibliotekę odwiedziło 21 czwartoklasistów pod opieką pań: Renaty Saracen i Anny Neyman.

Uczniowie zapoznali się z ogólnymi zasadami funkcjonowania biblioteki, poznali podstawowe pojęcia takie jak: wolumen, UKD, numer inwentarzowy, introligator, biały kruk, zbiory audiowizualne, obwoluta.

Prowadząca lekcję Bożena Rzepka zachęciła dzieci do korzystania z zasobów ćmielowskiej biblioteki i zwróciła szczególną uwagę na poszanowanie książek w życiu codziennym.

Uczniowie zostali z działaniem programu MAK+ oraz formami opracowania i wdrożenie książek w obieg czytelniczy.

W trakcie spotkania odbyła się wspólna recytacja wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”.

Lekcje biblioteczne, z których korzystają uczniowie szkół z terenu Gminy Ćmielów, stanowią jedną z wielu form jakie biblioteka Publiczna wykorzystuje w celu upowszechniania czytelnictwa w naszym regionie.
Droga książki od pisarza do biblioteki


W Bibliotece Publicznej w Ćmielowie odbyły się dwie lekcje biblioteczne zatytułowane „Droga książki od pisarza do biblioteki” dla uczniów  klas III Gimnazjum w Ćmielowie.  W dniu 31 października bibliotekę odwiedziło 16 uczniów klasy III b pod opieką pań:  Joanny Czubali i Joanny Psiuch. Natomiast 2 listopada przybyło 14 gimnazjalistów.

Uczniowie zapoznali się z ogólnymi zasadami funkcjonowania biblioteki, poznali podstawowe pojęcia takie jak: wolumen, UKD, numer inwentarzowy, introligator, biały kruk, zbiory audiowizualne, obwoluta.

Prowadząca lekcję, starszy bibliotekarz Bożena Rzepka, zachęciła młodzież do korzystania z zasobów ćmielowskiej biblioteki jak również przybliżyła wartość książek na rynku wydawniczym.

Uczniowie zostali wtajemniczeni w działanie programu MAK+ oraz poznali wszelkie formy opracowania książek i wdrożenie w obieg czytelniczy.

Zapraszamy dzieci i młodzież do korzystania ze zbiorów naszej biblioteki. Zachęcamy do współpracy i udziału w różnych formach upowszechniania czytelnictwa w naszej gminie.
Obchody Święta 11 listopada 2017
Lekcje biblioteczne 24.10.2017


W dniu 24 października 2017 roku Biblioteka w Ćmielowie zorganizowała lekcję biblioteczną pod hasłem ,, KSIĄŻKA PRZYJACIELEM DZIECKA „w której wzięło udział 23 dzieci z klasy IV b Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Szydłowieckiego w Ćmielowie, pod opieką pań : Renaty Saracen i Anny Neyman.

Dzieci  z wielką radością odwiedziły bibliotekę , zostały serdecznie powitane przez prowadzącą lekcję biblioteczną Panią Bożenę Rzepkę. Poznały zasady korzystania z biblioteki i poszanowania książek oraz wprowadzone zostały zasady korzystania z systemu MAK+

Dbałość o książki, zachowania w bibliotece, oraz regulaminu biblioteki to dotykowe zagadnienia poruszane podczas lekcji bibliotecznej .

Starannie przekazano sposoby utrwalenia myśli ludzkiej z jednoznacznym podkreśleniem wpływów współczesnej techniki. Wykorzystano metody pracy takie jak : prezentacja , pokaz , zabawa , dyskusja, pogadanka .

Miłym akcentem tego spotkania były utrwalone zdjęcia dzieci .
IV Bieg Papieski Ćmielów 2017

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
LGD

PIK
PIK

Sale do wynajęcia
Sale do wynajęcia

Instytut Książki
Instytut Książki

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Zakupy nowości czytelniczych w ramach dofinansowania